Pudełka na kalendarze i zestawy prezentowe

Pudełka na kalendarze i zestawy prezentowe

Aby dopełnić elegancji najbardziej prestiżowych kalendarzy książkowych, producenci poszli o krok dalej i stworzyli możliwość zamówienia efektownych pudełek na nie. Pudełka takie sprawiają, że znajdujące się w ich wnętrzu kalendarze, stają się najwyższych lotów upominkiem firmowym. Oczywiście, żeby nic nie było takie proste, rodzajów pudełek jest co najmniej kilka, a różnią się one tym, co mogą poza kalendarzami pomieścić w sobie. Wedle wariantów zawartości, pudełka takie można podzielić na:

  • pudełka na same kalendarze
  • pudełka na kalendarze i długopis
  • pudełka na zestawy „kalendarz + notes”
  • pudełka na zestawy „kalendarz książkowy + elegancki terminarz biurkowy”

Jak widać, firmy mają bardzo duży wybór opcji tworzenia eleganckich upominków dla najistotniejszych klientów, lub osób z firmą współpracujących.

Jak wykonywane są pudełka?

Pudełka, które spotkać można najczęściej, wykonywane są z czarnego kartonu barwionego w masie. Bardziej wysublimowane opakowania na kalendarze dodatkowo pokryte są matową folią, która daje wrażenie jeszcze głębszej czerni kartonu i jednocześnie powoduje, że pudełko jest przyjemniejsze w dotyku.

Czasami pudełka są jednoczęściowe, a czasami składają się z dwóch części, z czego jedna jest dnem, a druga pokrywką pudełka. Również w kwestii wnętrz występują pewne różnice, polegające na stosowaniu specjalnych kształtek wykonanych z gąbki, w które idealnie mieszczą się kalendarze oraz ewentualne dodatkowe produkty, lub tworzeniu specjalnych komór z tego samego materiału co pudełko, w których umieszczana jest ich zawartość.

Indywidualizacja pudełek zestawowych

Niektórzy producenci kalendarzy, umożliwiają złożenie zamówienia na indywidualne pudełka. W takim przypadku, zamawiający może określić karton z jakiego mają zostać one wykonane, jak również ewentualny sposób umieszczenia na nich reklamy lub znakowania.

Najczęściej możliwe jest zadrukowanie całej powierzchni pudełek dowolnym zadrukiem, lecz znaczna część ludzi traktuje taki sposób ich wykończenia jako niewystarczający i zbyt skromny, decydując się na zupełnie inne rozwiązanie. Bardzo efektowną alternatywą do zadruku pudełek, jest wytłoczenie na nich takiego samego logo co na kalendarzach, lecz z zastosowaniem folii do tłoczeń. W takim przypadku, wybór koloru folii najczęściej pada na srebro, co daje bardzo ekskluzywne efekty, bazujące na łączeniu matowej powierzchni pudełka, z błyszczącym wzorem tłoczenia.

Zestawy upominkowe, to niestety niezbyt tania forma reklamy w porównaniu do samych kalendarzy książkowych, ale jest ona wartą uwagi, szczególnie gdy poszukuje się eleganckiego upominku nadającego się do wręczenia nawet najbardziej kluczowym, strategicznym klientom. Eleganckie zestawy upominkowe, w których główną rolę odgrywają kalendarze, to wspaniały pomysł na prezent z okazji zbliżającego się Nowego Roku!