Okleiny z ekoskóry

Okleiny z ekoskóry

Poprzednio były opisywane kalendarze książkowe w oprawach wykończonych skórą naturalną oraz całodrukowaną papierową. Teraz przyszła kolej na najbardziej rozpowszechniony rodzaj opraw, a mianowicie takie, które wykończone są ekoskórą. Materiał ten jest niezmiernie uniwersalny i występuje w bardzo wielu odmianach, które mogą być zarówno ekonomiczne, jak również prestiżowe. Oprawy takie często określa się poliuretanowymi, co wywodzi się z materiału z jakiego są wykonywane.

Najistotniejsze cechy opraw poliuretanowych

Duża popularność tego rodzaju oklein nie bierze się znikąd. Są one na tyle wdzięcznym materiałem, że z powodzeniem nadają się na wyprodukowanie oklein tanich, jak również eleganckich, bardzo efektownych, które w niczym nie ustępują okleinom wykonywanym ze skóry naturalnej. W kontekście ich wszechstronności, warto wspomnieć również o bardzo rozległej i urozmaiconej palecie barw, którą można uzyskać w procesie produkcji niemal wedle życzenia.

Bardzo istotną cechą oklein z ekoskóry, jest możliwość wykonywania na nich efektownych tłoczeń na gorąco, z wykorzystaniem specjalnej matrycy do tłoczeń. Ten sposób znakowania jest niezwykle popularny i ceniony, szczególnie w przypadku firmowych kalendarzy książkowych, gdyż umożliwia on trwałe, bardzo estetyczne umieszczenie logo firmy na okładce kalendarzy. Dzięki własnościom oklein z ekoskóry, logo wytłoczone na gorąco, powoduje zmianę koloru okleiny na ciemniejszy, w miejscu przylegania do niej matrycy do tłoczeń. Logo firmy naniesione na okładkę w taki sposób wygląda wspaniale, a połączenie solidnie wykonanej matrycy wraz z własnościami oklein poliuretanowych sprawia, że każdy szczegół logotypu prezentuje się perfekcyjnie.

Rodzaje oklein z ekoskóry

Okleiny powstające z ekoskóry dostępne są w bardzo wielu odmianach, które różnią się między sobą takimi aspektami jak na przykład:

  • faktura
  • kolor
  • sposób odbijania światła

Istnieje wiele oklein, które idealnie symulują wygląd najróżniejszych materiałów, perfekcyjnie oddając fakturę kopiowanych materiałów. Dla przykładu, częstymi okleinami w produkcji kalendarzy są takie, które symulują skórę naturalną, skórę strusia, skórę krokodyla, drewno, a nawet beton. Jak widać, okleiny z ekoskóry dają bardzo wiele możliwości dostosowania ich do branży, która reprezentowana jest przez daną firmę, decydująca się na zamówienie kalendarzy książkowych jako efektownych gadżetów reklamowych.

W kwestii koloru, to w zasadzie można powiedzieć, że nie ma na tym polu ograniczeń. Zdecydowana większość oklein produkowana jest w bardzo wielu kolorach, zarówno stonowanych, ciemnych, jak również wyrazistych, emanujących kolorami. Szeroki wybór kolorów również jest bardzo na rękę firmom, które mogą dobrać go pod względem swojej firmowej kolorystyki.

Okleiny tego gatunku różnią się również między sobą pod względem tego jak reagują na światło. Część z nich jest wykończona na wysoki błysk, natomiast część jest ma przyjemnie matowe, eleganckie wykończenie. Oczywiście to, czy dana okleina jest matowa, czy też błyszcząca, odbija się również na ich odbiorze w dotyku.

Reasumując, kalendarze książkowe, których okładki wykończone są materiałem skóropodobnym, dają bardzo wiele możliwości dobrania ich nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również pod względem faktury, ale również i ceny. Okazuje się, że korzystając z oklein poliuretanowych można stworzyć zarówno eleganckie, niezwykle prestiżowe kalendarze książkowe, jak również tanie terminarze firmowe, które nie staną się zbyt wielkim obciążeniem dla budżetu firmy.